Dariusz Mojecki

radca prawny

Prowadzę własną Kancelarię w Krakowie. Od początku mojej kariery prowadziłem już kilkaset spraw, występowałem przed sądami rejonowymi, okręgowymi, apelacyjnymi, a także przed Sądem Najwyższym. Prowadziłem również sprawy w sądach polubownych...
[Więcej >>>]

Wnieś sprzeciw

Jak ustalić adres pozwanego?

Dariusz Mojecki01 października 2019Komentarze (0)

Jak ustalić adres pozwanego? Przed tym problemem staje wiele osób chcących dochodzić swoich praw w sądzie. Skoro trafiłeś na mojego bloga, pewnie i Ciebie ten problem dotknął. Podobnie jak niektórych moich klientów.

Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc ten problem rozwiązać. Właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że w jednej z prowadzonych przeze mnie spraw sąd postanowił podjąć zawieszone postępowanie. A zawiesił je właśnie z powodu braku adresu pozwanego.

Błędny adres pozwanego w pozwie może skutkować nawet umorzeniem postępowania. A w myśl nowych przepisów umorzenie może nastąpić już po 3 miesiącach od zawieszenia postępowania z tego powodu.

Dlatego musisz szybko działać.

A  żeby było Ci łatwiej, przygotowałem specjalny poradnik, w którym omówiłem podstawowe sposoby ustalania adresu dłużnika. Do tych sposobów należą m.in.:

  • rejestr PESEL,
  • rejestr mieszkańców,
  • CEIDG,
  • Krajowy Rejestr Sądowy.

Możesz również pomyśleć o ustanowieniu kuratora dla pozwanego. A nowe przepisy Kodeksu postępowania cywilnego przewidują również możliwość doręczania pozwu przez komornika.

Poradnik „Jak ustalić adres pozwanego?” jest dostępny na blogu po lewej stronie. Możesz się z nim również zapoznać tutaj.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 505 975 749e-mail: info@kancelariamojecki.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@kancelariamojecki.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: